اخبار > افزایش 7 درصدی کشفیات سرقت درتعطیلات نوروز/ کشف بیش از 90 درصد اتومبیل های مسروقه
 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش 7 درصدی کشفیات سرقت درتعطیلات نوروز/ کشف بیش از 90 درصد اتومبیل های مسروقه

سرهنگ "رضا موذن" در گفت و گو با خبرنگار پلیس آگاهی ناجا اظهارداشت: قرارگاه مبارزه با سرقت ضمن تشکیل جلسات مستمر در ماه های پایانی سال با حضور کلیه اعضاء متشکل از پلیس های تخصصی و سایر سازمان های مرتبط با توجه به چالش های پیشرو، آنها را شناسایی، مطرح و تلاش همه جانبه خود را برای کنترل آن به کار بستند.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروز 97، گفت: طی این مدت با تلاش کارآگاهان پلیس در سراسر کشور،کشفیات سرقت های مهم و خرد نزدیک به 7 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: همچنین با اقدامات صورت گرفته، وقوع سرقت نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سرقت های اتومبیل 8 درصد، احشام 13 درصد، محموله 50 درصد، داخل خودرو 4 درصد و سرقت های به عنف 3 درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین وقوعات سرقت در ایام نوروز در خصوص اتومبیل و داخل خودرو بوده است، تصریح کرد: بیشترین توفیقات کشف نیز مربوط به خودروهای مسروقه و داخل خودرو است.

این مقام انتظامی اضافه کرد: یکی از دلایل مهم کاهش وقوعات توجه مردم به توصیه های پلیس به ویژه در رابطه با قرار ندادن اموال، اشیاء و لوازم گرانبها در داخل خودرو بوده که بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه بیشترین وقوعات سرقت در این بازه زمانی مربوط به استانهای مسافر خیز بوده، گفت: به واسطه حجم کثیر مسافران، بخشی از سارقان، استانهای فوق را در ایام نوروز انتخاب می کنند تقریبا بیش از 50 درصد از سرقت ها مرتبط با این افراد است.

سرهنگ موذن به افزایش 7 درصدی کشفیات سرقت منزل اشاره و تصریح کرد: با اقدامات پیش دستانه و مقابله ای پلیس، کشفیات سرقت منزل نسبت به قبل افزایش محسوسی داشته است.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه بیش از 90 درصد از اتومبیل های به سرقت رفته، کشف شده است، گفت: پلیس آگاهی از نظر نیرویی، تجهیزات و امکانات تخصصی به ویژه دوربین های پلاک خوان و نیروی کمکی ماموران به صورت فوق العاده در استان های مسافرپذیر حضور موثری داشته است.#دانلود فايل : Penguins.jpg ( 759KB )


٠٨:٤٠ - پنج شنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٢٦٢٤٢    /    تعداد نمایش : ١٨٥ارتقاء امنیت وب با وف بومی