اخبار > بازدید دانش آموزان "شیخ بهایی" از مرکز تشخیص هویت ناجا/ تقدیر از اقدامات علمی پلیس در کشف جرایم
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید دانش آموزان "شیخ بهایی" از مرکز تشخیص هویت ناجا/ تقدیر از اقدامات علمی پلیس در کشف جرایم

به گزارش اطلاع رسانی پلیس آگاهی ناجا، در آستانه هفته نیروی انتظامی، دانش آموزان دبیرستان پسرانه "شیخ بهایی تهران" از ادارات و آزمایشگاه های مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا بازدید و با نحوه فعالیت های آن مرکز آشنا شدند.

در ابتدای این بازدید، سرهنگ"صادق فیض ثانی" جانشین مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا به تشریح فعالیت مرکز مذکور پرداخت و اظهار داشت: شناسایی هویت افراد و اشیاء مختلف در حوادث گوناگون به عهده این مرکز است و ادارات مختلف در سراسر کشور با هماهنگی و زیر نظر کارشناسان این مرکز فعالیت می کنند.

وی با اشاره به تاریخچه و سنگ بنای این مرکز، افزود: مرکز تشخیص هویت ناجا دارای قدمتی بسیار طولانی دارد که رسیدگی به امور جنایی و کشف علمی جرم از وظایف مهم کارکنان آن است.

جانشین مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه در کشور جمهوری اسلامی ایران داشتن پلیس علمی از افتخارات ما است، تصریح کرد: کارشناسان آزمایشگاه های بیولوژی، شیمی، جنایی، ادله الکترونیک و ادارات انگشت نگاری، بانک اطلاعات مجرمان و ... هر یک فعالیت های خاص مربوط به خود را بررسی و مدارک لازم را برای نتیجه نهایی به مراجع قضائی ارائه می دهند.

رئیس اداره طرح و برنامه مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا دیگر سخنران این بازدید بود که با پرده نگار به اهم فعالیت های آزمایشگاهها و ادارات این مرکز پرداخت و گفت: شناسایی اجساد در زلزله بم، تعیین هویت قربانیان حادثه سقوط هواپیمای بوئینگ 747 در قرقیزستان، شناسایی جان باختگان حادثه منا، و ... از جمله اقدامات مرکز تشخیص هویت ناجا در سالیان اخیر می باشد.

در حاشیه این بازدید، "فرهاد وحیدی نیا" یکی از دانش آموزان دبیرستان شیخ بهایی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: فعالیت های مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی برای من و دوستانم خیلی جذاب و تاثیر گذار بود.

وی افزود: بعد از تشریح وظایف کارشناسان متخصص و بازدید از قسمت های مختلف این مجموعه متوجه شدم حوادثی که رخ می دهد و یا افرادی که به نوعی غافلگیرانه در اتفاقات غیرقابل پیش بینی کشته می شوند با بررسی و تحقیقات علمی، علت آن و نیز هویت آنها شناسایی می شوند.

این دانش آموز فعال تصریح کرد: تا قبل از این فکر می کردم کار پلیس فقط دستگیری مجرمان، تبهکاران و ایجاد نظم و امنیت است اما در بین این کارها، فعالیت های بسیار ظریف و دقیق علمی برای دست یابی به کشف و هویت اشخاص انجام می شود که واقعا جای تقدیر و قدردانی دارد.

گفتنی است، سرهنگ "شهاب امینی"سرپرست اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا هشدارهای لازم را در خصوص پرهیز از دوستی با افراد ناباب را به دانش آموزان گوشزد و بر اهمیت همکاری و تعامل مشترک بین پلیس و آحاد مختلف جامعه به ویژه دانش آموزان برای برقراری نظم و امنیت بیشتر تاکید کرد


١١:١٠ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٢٨٨٤٧    /    تعداد نمایش : ٩٩ارتقاء امنیت وب با وف بومی